مینی PC چیست ؟

در دنیای مدرن امروز همه چیز به سرعت در حال به روز شدن و تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است. در زمینه ی محصولات الکترونیکی و زمینه های فناوری اطلاعات نیز همینطور است و به مراتب سریعتر و وسیعتر از حوزه های دیگر. این محصولات دارای طراحی و ساخت مجهزتر و ظریفتری هستند در حوزه ی کامپیوترها نیز چند وقتی میشود که با ورود Mini PC ها تغییر و تحولی عظیم اتفاق افتاده است. امروزه اکثر ما به یک کامپیوتر برای انجام امورات خود نیاز داریم و تقریبا میتوان گفت امروز نقش کامپیوترها انقدر در زندگی ما پرنگ شده که تقریبا زندگی بدون آنها مشکل است و نمیتوان به آن ادامه داد. در این میان کم جا بودن کامپیوترها نیز  با توجه به گران شدن روز به روز قیمت هر متر مربع فضای آپارتمان ها و فضاهای کاری اهمیت ویژه ای دارد.

مینی پی سی (Mini PC) ها همانطور که  از اسمشان هم پیداست به کامپیوترهای کوچکی گفته میشود که ترکیبی است از قدرت و کارایی مناسب و علاوه بر آن بازدهی بسیار بالا ، که ناشی از هماهنگی قطعات استفاده شده در کمپانی سازنده است. در کنار تمام اینها میتوان مصرف برق بسیار پایین و ابعاد بسیار کوچک آنرا از ویژگی های بارز مینی پی سی (Mini PC) خواند.

تعمیر و نگهداری مینی پی سی (Mini PC) به دلیل کوچک و جمع و جور بودن آنها بسیار راحت میباشد و از لحاظ کارایی و قدرت هیچ چیزی از کامپیوترهای شخصی رومیزی کم ندارند.

مینی پی سی (Mini PC) برای اولین بار توسط اینتل رونمایی شد و در واقع یکی دیگر از محصولات شرکت اینتل میباشد. این کامپیوترها در شرکت اینتل با نام NUC که مخفف Next Unit of Computing شناخته میشوند  این مینی پی سی (Mini PC) دارای یک باکس میباشد که یک CPU در آن تعبیه شده و به کاربر این اجازه را میدهد که با توجه به نیازش به آن RAM و Hard اضافه کند و این خود یکی از ویژگی هایی است که مینی پی سی (Mini PC) را از سایر رقبایش متمایز میکند. در واقع کاربران مینی پی سی (Mini PC)میتوانند با توجه به نیاز خود کامپیوتر خود را ارتقا دهند و قطعات سخت افزاری آنها را با توجه به کارشان تطبیق و انتخاب کنند.

مینی پی سی ها (Mini PC) دارای ابعاد بسیار کوچک و جمع و جوری هستند و به راحتی در هر محیطی قابل استفاده میباشند همچنین این ویژگی باعث شده تا قابلیت حمل و نقل آسان را هم داشته باشند و دیگر شما دغدغه ی جابجایی و فضا را با خریدن مینی پی سی (Mini PC) نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید