نحوه ی نگهداری از آل این وان

نحوه ی نگهداری از کامپیوتر به طور کلی امری ضروری است که به حفظ سلامت کامپیوتر شما کمک بسزایی میکند و باعث افزایش طول عمر و راندمان کامپیوتر شما میشود.

در حفظ و نگهداری از کامپیوتر آل این وان به این نکات باید توجه کنید :

همانطور که میدانید کامپیوتر آل این وان فاقد کیس میباشد و تمام قطعات سخت افزاری آن پشت مانیتور تعبیه شده و همین امر باعث شده تا ساختار کامپیوتر آل این وان فشرده تر شود و در نتیجه گرمای بیشتری تولید کند. این گرما گاها فراتر از حد ممکن بوده و باعث استهلاک و خرابی در کامپیوتر آل این وان میشود. پس یکی از مهمترین نکات در حفظ و نگهداری از کامپیوتر آل این وان کنترل گرمای آن میباشد.

  • اولین نکته در رابطه با محیط نگهداری کامپیوتر آل این وان شماست. کامپیوتر آل این وان خود را در محیطی با هوا و دمای متعادل نگهداری و استفاده کنید بطوری که هوا به خوبی در آن محیط جریان داشته باشد.
  • کامپیوتر آل این وان خود را مرتبا گردگیری و تمیز کنید تا گرد و غبار روی آن ننشیند و همیشه تمیز باشد همچنین دستگاه خود را حتی المقدور در محیطی نگه داری کنید که گرد و غبار به آن تا حد امکان نفوذ نکند.
  • دریچه های ورود و خروج هوا را همیشه تمیز و عاری از هرگونه گرفتگی کنید تا هوا به خوبی در محفظه ی آن جریان داشته باشد.

کامپیوتر آل این وان بدلیل ادغام شدن کیس و مانیتور در همدیگر وزن بیشتری نسبت به مانیتور کامپیوترهای رومیزی معمولی دارد و به تبع از مانیتورهای معمولی حساس تر و سنگین تر میباشند پس نگهداری از آنها نیازمند حساسیت و وسواس بیشتری میباشد.

اگر از کامپیوتر آل این وان خود روی میز کار استفاده میکنید باید جای مناسبی آن را بگذارید تا مانع افتادن و ضربه خوردن آن بشود اما اگر قصدتان این است که آنرا به دیوار نصب کنید باید خیلی محتاطانه تر هم عمل کنید و حتما به خوبی و با دقت زیاد آنرا نصب کنید تا از افتادن آن جلوگیری شود. دقت و نگهداری از مانیتور کامپیوتر آل این وان باید خیلی بیشتر از کامپیوترهای معمولی باشد چون نقش مانیتور در کامپیوتر آل این وان فراتر از یک مانیتور معمولی است و تقریبا همه ی کامپیوتر ما در آن خلاصه شده و کوچکترین آسیبی به آن میتواند باعث از دست دادن کامپیوتر شما باشد پس در استفاده از کامپیوتر آل این وان خیلی کوشا باشید و آنرا از تماس با آب و گرد و غبار و دیدن ضربه های شدید حفظ کنید. همچنین به دلیل سنگین تر بودن آنها نسبت به لپ تاپ ها و مانیتور کامپیوترهای رومیزی معمولی در حمل و نقل و جابه جایی آنها نیز باید دقت بیشتری به خرج دهید.

اختلالات و قطع و وصلی برق :

یکی از مهمترین نکات در نگهداری از کامپیوتر آل این وان جلوگیری از اختلالات برقی میباشد

اختلالات برقی میتواند ناشی از قطع و وصل شدن و نوسانات برقی ، یا رعد و برق باشد. بسیاری از قطعات کامپیوترها به قطع و وصل شدن برق حساس میباشند و این امر میتواند باعث آسیب شدید به کامپیوتر آل این وان بشود.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که اختلالات برقی میتواند برای کامپیوتر آل این وان بوجود آورد از بین رفتن داده ها و دیتاهای کامپیوتر آل این وان شما است. این در خوشبینانه ترین حالت است و اتفاق بدتر این است که میتواند باعث سوختن Main Board  شما شود.

با این تفاسیر اختلالات و اتصالات برقی میتواند آسیب های جدی و خطرناکی را برای کامپیوتر آل این وان شما به همراه داشته باشد پس در واحد تامین برق کامپیوتر آل این وان خود باید خیلی با دقت عمل کنید. بهترین راهکار استفاده از یک محافظ برق خوب است که بتواند کامپیوتر آل این وان شما را از نوسانات و اختلالات برقی به خوبی محافظت کند.

این نکته را فراموش نکنید که تمام کابل ها مثل کابل های تلفن ، اترنت و … دارای جریان برق میباشند پس در انتخاب محافظ دقت کنید که بتواند از تمامی دستگاه هایتان بخوبی محافظت کند.

همچنین کاهش نیرو و ضعیف شدن برق نیز میتواند به کامپیوتر آل این وان شما آسیب برساند. در بسیاری از موارد ضعیف شدن برق میتواند داده های شما را از بین ببرد و باعث اختلال در عملکرد هارد دیسک ها یا درایوهای SSD شود و آسیب های جبران ناپذیری را به آنها وارد کند.

آسیب های فیزیکی :

همانطور که میدانید و بالاتر نیز اشاره اشاره کردیم کامپیوترها به دلیل استفاده از قطعات حساس و و گاها طراحی ظریفی که دارند در برابر ضربه بسیار وسیله های حساس و آسیب پذیری به شمار می آیند و رفته رفته و با پیشرفت تکنولوژی طراحی آنها ظریفتر و حساس تر نیز میشود و نیازمند دقت بیشتری هم میشوند. کامپیوتر آل این وان نیز از این قاعده مستثنا نیست و در برابر ضربه های فیزیکی آسیب پذیرند برای اینکه کامپیوتر آل این وان شما از این آسیب ها در امان باشد نیازمند رعایت این نکات هستید :

  • کامپیوتر آل این وان خود را در معرض رفت و آمد و تماس با افراد قرار ندهید.
  • معمولا یک جای ثابت و مشخص برای آن انتخاب کنید.
  • اگر به دیوار نصب میکنید خیلی با دقت و محکم این کار را انجام دهید در غیر این صورت اگر روی میزتان میخواهید از آن استفاده کنید یک میز مناسب و به اندازه برای آن انتخاب کنید.
  • اگر آل این وان شما دارای پایه ی چرخشی است در انتخاب جا به این موضوع دقت کنید که فضای قرار گیری طوری باشد که به راحتی و بدون برخورد با دیوار یا برخورد با چیزی کامپیوتر آل این وان را بتوایند بچرخانید.
  • اگر کودک خردسالی دارید کامپیوتر آل این وان خود را به دور از دسترسی آن نگهداری کنید.   

دیدگاهتان را بنویسید