6 نکته در رابطه با خرید مینی پی سی (Mini PC) که فروشندگان از شما مخفی میکنند

خرید مینی پی سی (Mini PC) های بدون فن :

مینی پی سی ها در دو مدل فن دار و بدون فن تولید و عرضه میشوند که از آنها میتوان در تمام 24 ساعت شبانه روز و حتی هفت روز هفته در محیط های آلوده به گرد و خاک استفاده کرد بودن فن در مینی پی سی (Mini PC) ، باعث جذب گرد و غبار موجود در محیط ، آسیب دیدن فن ، و در نهایت آسیب دیدگی قطعات دستگاه مانند پاور ، پردازشگر ،کارت گرافیک و … میشود.

در نتیجه در محیط های پر گرد و غبار عمر مفید مینی پی سی (Mini PC) های فن دار کاهش میابد و از آنجا که بیشتر محیط هایی که ما با آنها سر و کار داریم ممکن است به گرد و غبار هرچند کم آلوده باشند خرید مینی پی سی (Mini PC) های بدون فن انتخاب بسیار بهتری نسبت به مدل فن دار میباشند.

خرید مینی پی سی (Mini PC) از شرکت های معتبر :

در صورتی که تصمیم به خرید یک مینی پی سی (Mini PC) دارید حتما توجه کنید که از جای معتبر خریدتان را انجام دهید و حتما شرکتی که از آن خرید میکنید دارای مجوز واردات قانونی باشد.

به دفعات مشاهده شده که خریدار با نداشتن اطلاعات کافی و بدون تحقیقات اولیه لازم اقدام به خریدی نا مطمئن کرده و در نهایت منجر به اتلاف وقت و ضررهای مالی برای خریدار میشود.

شرکت اکسیران در گامی نو اقدام به تولید و عرضه ی مینی پی سی (Mini PC) با همکاری ECS تایوان کرده و شما میتوانید با خیال آسوده و با اطمینان خاطر خریدی مطمئن داشته باشید.

تا حد امکان از خرید مینی پی سی (Mini PC) دست دوم اجتناب کنید :

خرید کالاهای دست دوم و کارکرده همیشه ریسک پذیر بوده و دردسرهای خودشان را داشته اند. در رابطه با کامپیوتر و مینی پی سی (Mini PC) ها هم همینطور هست و شما با خرید یک مینی پی سی (Mini PC) کارکرده در خوش بینانه ترین حالت اگر دستگاهتان کاملا سالم باشد و بی نقص هم باشد به دلیل مستهلک شدن سریع قطعات به ویژه هارد ، فن و پاور شما مجبور به تعویض یا سرویس  مینی پی سی (Mini PC) خود میشوید همچنین در مینی پی سی (Mini PC) کارکرده به دلیل قدیمیتر بودن مینی پی سی (Mini PC) از پاور قدیمیتری نیز استفاده شده که این موضوع باعث افزایش مصرف برق شده که این خود نیز هزینه ای اضافه بر دوش خریدار است.

در نهایت با یک حساب سرانگشتی اگر هزینه ی خرید یک مینی پی سی (Mini PC) کارکرده را با هزینه ی نگهداری و ارتقا قطعات نیازمند ، هزینه ی انرژی مصرفی و سایر هزینه ها جمع کنیم متوجه ضرر وارده میشویم و به این نتیجه میرسیم که خرید مینی پی سی (Mini PC) کارکرده و دست دوم علاوه بر نگرانی ها و دردسرهایی که دارد صرفه ی اقتصادی نیز ندارد و خرید یک مینی پی سی (Mini PC) نو از یک شرکت معتبر بسیار عاقلانه تر و به نفع شماست.

دقت کافی در انتخاب مشخصات و نوع پردازشگرها :

در انتخاب قطعات و مشخصات مینی پی سی (Mini PC) خود بیشترین دقت را به کار ببرید زیرا انتخاب این مشخصات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و علاوه بر این که قدرت مینی پی سی (Mini PC) شما را تعیین میکند در هزینه ای که میخواهید بابت خرید مینی پی سی (Mini PC) خود بپردازید نیز نقش به سزایی را ایفا میکند و انتخاب نادرست گاهی اوقات باعث میشود فقط هزینه ی شما بالا برود در حالی که بدون پرداخت آن هزینه هم همان خروجی را میتوانستید داشته باشید.

پردازشگرها هم از قطعات بسیار مهم در مینی پی سی (Mini PC) ها بشمار میروند و انتخابشان نیازمند دقت و تحقیقات بیشتری است. بطور مثال یک پردازشگر Core i3 از نسل 6 میتواند بسیار قوی تر از یک پردازشگر Core i5 از نسل 4 باشد و شما به اشتباه و فقط با مقایسه ی اسم این دو پردازشگر انتخاب نادرستی را برای مینی پی سی (Mini PC) خود انجام دهید و همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم حتی گاهی اوقات هزینه ی بیشتری هم پرداخت کنید.

برای انتخاب و استعلام پردازشگر مینی پی سی (Mini PC) تان میتوانید از سایت  https://www.cpubenchmark.net کمک بگیرید.

انتخاب کارت گرافیک مناسب برای مینی پی سی (Mini PC) اگر برای بازی یا کارهای  گرافیکی میخواهید :

اگر برای بازی های کامپیوتری و کارهای گرافیکی از مینی پی سی (Mini PC) میخواهید استفاده کنید به این نکته حتما توجه کنید که مینی پی سی (Mini PC) شما قابلیت پشتیبانی از کارت گرافیک بصورت External یا همان مجزا را داشته باشد زیرا گرافیک هایی که بصورت آنبرد روی مینی پی سی (Mini PC) نصب هستند نمیتوانند نیاز شما را برآورده کنند.

به قیمت های خیلی ارزان و غیرمنطقی در خرید مینی پی سی (Mini PC) شک کنید :

یکی از نکاتی که در خرید مینی پی سی (Mini PC) یا هر کالای دیگر خیلی باید حواستان به آن باشد قیمت خرید میباشد.

افراد گران فروش و سودجو یا برعکس افرادی که جنس های بی کیفیت و تقلبی را با قیمت های خیلی ارزانتر به اسم جنس اصلی میفروشند همیشه و در هر تجارتی متاسفانه هستند و این شما هستید که باید با حواس جمع و دقت بیشتری فروشنده ی خود را انتخاب کنید.

در خرید مینی پی سی (Mini PC) نیز این مشکلات وجود دارند و شما جنس هایی مشابه جنس اصلی را با قیمتی بسیار ارزانتر از نمونه ی اصلی در بازار میبینید که در این مواقع با توجه به ارزان بودن و اختلاف بسیار زیاد قیمت شما باید به فروشنده و جنسی که میخرید شک کنید و خریدتان را از شرکتی مطمئن انجام دهید.

اختلاف قیمت زیاد بین یک مینی پی سی (Mini PC) اصلی و تقلبی به دلایل مختلفی از جمله قاچاقی بودن ، دست دوم بودن ، بی کیفیت بودن ، معتبر نبودن یا نداشتن گارانتی و … بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید