9دلیل برای خرید آل این وان ها

9دلیل برای خرید آل این وان ها

امروزه کامپیوترها در زندگی ما بسیار کاربرد دارند و تقریبا زندگی بدون آنها مشکل میباشد. در گذشته کامپیوترها بسیار کم و محدود بودند و حجم آنها بسیار زیاد بود بطوریکه یک کامپیوتر معمولی فضایی معادل با یک اتاق را اشغال میکرد به همین دلیل مشکلات عدیده ای اعم از جابجایی و نگهداری آنها وجود داشت.اما به تدریج و با پیشرفت علم و تکنولوژی رفته رفته از حجم کامپیوترها کاسته شد و به قدرت و سرعتشان اضافه شد.امروزه در هر خانه ای حداقل یک کامپیوتر متناسب با نیازهای آن خانه دیده میشود و تقریبا داشتن یک کامپیوتر برای هر فردی یک نیاز ضروری به شمار می آید از طرفی با افزایش روز به روز جمعیت و کوچکتر و آپارتمانی شدن منازل دیگر کسی به دنبال کامپیوترهای حجیم و جاگیر نمیباشد و همه به دنبال کامپیوترهایی کم جاگیر ولی با سرعت و قدرت بالا هستند.در این میان گروهی از کامپیوترها به نام آل این وان ها (All In One) روز به روز در حال افزایش هستند. که همانطور که از اسمشان پیداست کامپیوترهای همه کاره ای هستند که بسیار کم جاتر و قابل حمل تر از کامپیوترهای معمولی کیس دار میباشند.

نیازی به خرید مانیتور ندارید

با انتخاب کامپیوترهای آل این وان دیگر نیازی به خرید مانیتور ندارید :

اولین نکته ای که توجه هر کسی را با دیدن یک کامپیوتر آل این وان به خود جلب میکند این است که دیگر خبری از کیس نیست و تمامی قطعات سخت افزاری در کنار یکدیگر در یک مانیتور جذاب ادغام شده اند پس دیگر نیازی به خریدن یک نمایشگر جدا نیست و در واقع مانیتور و کیس شما در یک باکس مستطیلی شکل بسیار جذاب ادغام شده.

همزمان با گذر زمان و پیشرفت علم و فناوری کامپیوترهای آل این وان نیز از این پیشرفت جا نمانده اند و روز به روز خودشان را مطابق با پیشرفت علم به  روز تر میکنند بطور مثال صفحه نمایش های کامپیوترهای آل این وان روز به روز در حال باریکتر شدن و ظریفتر شدن میباشند.

 بطور کلی کاربران آل این وان نسبت به کاربران کامپیوترهای رومیزی از خریدن لوازم جانبی اضافی بی نیازند مگر در صورتی که خودشان به دلخواه بخواهند دستگاه های جداگانه ای مانند پرینتر ، اسکنر و … را متصل نمایند.

در نگاه اول شاید اینطور به نظر برسد که کامپیوترهای آل این وان بسیار گرانتر از کامپیوترهای رومیزی معمولی هستند چرا که قیمت یک مانیتور صفحه تخت آل این وان گرانتر از یک مانیتور کامپیوتر معمولی است اما با یک نگاه تخصصی تر و حرفه ای تر میتوان متوجه بزرگترین مزیت آل این وان نسبت به کامپیوترهای معمولی که اشغال فضای کمتر بر روی میز کاری شماست ، شد.

همچنین بزرگ بودن صفحه نمایش در این کامپیوترها مزیت دیگریست.

کامپیوترهای آل این وان فضای کمتری را در

میز کاری شما اشغال میکنند :

در مانیتور کامپیوترهای گذشته از فناوری قدیمی (فناوری پرتو کاتدی) استفاده شده است.همین امر باعث خیلی بزرگ بودن این مانیتورها شده است و حجم زیادی را در فضای میز کاری شما اشغال میکند.

علاوه بر آن کیس این کامپیوترها نیز بسیار جاگیر است که کاربران آن باید فضای مجزای دیگری را برای آن در نظر بگیرند. حال بگذریم از لوازم جانبی دیگر مانند موس و کیبورد که خود آنها نیز هرکدام فضایی را اشغال میکنند. اما ، کامپیوترهای  آل‌ این ‌وان در مقایسه با کامپیوترهای معمولی فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند و شما میتوانید نهایت استفاده را از میزکاری خود داشته باشید. حتی اگر باز هم شما به فضای بیشتری نیاز داشتید آل این وان ها پاسخگوی شما خواهند بود زیرا در برخی موارد امکان نصب مانیتور آنها روی دیوار هم وجود دارد برای کاربرانی که در آپارتمان‌های کوچک یا دفاتری با فضای کوچک کارمیکنند ، این ویژگی کاملا خاص و مهم است.

کاهش مصرف انرژی و هزینه ی نگهداری  با انتخاب کامپیوترهای آل این وان :

همانطور که میدانیم با پیشرفت علم و تکنولوژی سیستم ها به سمت کوچک شدن همزمان با افزایش بهره وری میروند و تجهیزات نیز برقی می شوند. این بدان معناست که به تدریج تمام فناوری هایی که از انرژی های دیگری در آنها تا به الآن استفاده میشده است به سمت برقی شدن میروند  و همین دلیل کافیست برای توجه جدی به این انرژی مهم. به همین منظور مطالعات گسترده‌ای به منظور تعیین چالش‌ها و چگونگی رفع آنها انجام شده و یا در حال انجام است.

یک کامپیوتر معمولی با کیس قدیمی داریم. مصرف آن با توجه به پاور آن بین 250 تا 700 وات در ساعت 0.45 کیلووات در هر ساعت است .در مقابل در کامپیوترهای بدون کیس مصرف برقی معادل با 0.090 کیلووات در ساعت را دارند که با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهیم شد که با انتخاب کامپیوترهای آل این وان به جای کامپیوترهای معمولی بیش از 80% کاهش مصرف برق داریم.

بهینه سازی و صرفه جوئی در مصرف برق تا 86% یکی از مواردی است که  آل این وان را در مقایسه با کامپیوترهای معمولی تبدیل به کامپیوتری بسیار کم مصرف تر و مقرون به صرفه تر از لحاظ مصرف برق میکند. در نتیجه ، مصرف برق شما کاهش یافته و در فضای کاریتان گرمای کمتری تولید می‌گردد که این امر، از نظر محیط زیستی نیز بسیارمفید است.

و از آنجا که تمام سخت افزارها در یک مانیتور ادغام شدند تمیز کردن و نگهداری آنها برای همیشه آسان شده است.

قابلیت جابه جایی آسان

قابلیت جابه جایی آسان و قابل حمل بودن کامپیوترهای آل این وان :

وزن آنها تقریبا 7 کیلوگرم است و با داشتن صفحه نمایش لمسی داخلی در برخی از مدل ها و توانایی اتصال به صفحه کلید بی سیم جمع و جور با صفحه لمسی ، هر کجا که بروید می توانید آن را با خود ببرید. ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که هر کجا که میروید آل این وان تان را با خود حمل کنید اما هر زمان که بخواهید یک سخنرانی یا سمینار برگزار کنید ، میتوانید کامپیوتر آل این وان خود را به همراه خود ببرید و از آن استفاده کنید. مسلما به اندازه یک لپ تاپ قابل حمل نخواهد بود اما به عنوان یک نمایشگر برای مواردی مانند ارائه پروژه قابل حمل است.

این ویژگی همچنین نیاز به سرویس یا تعمیر سیستم را نیز آسانتر می کند. به جای پرداخت هزینه برای آوردن یک اپراتور تعمیرکار ، می توانید آن را وارد مرکز خدمات یا تعمیرات کنید.

خبری از بی نظمی کابل ها نیست

با انتخاب کامپیوترهای آل این وان دیگر خبری از بی نظمی کابل ها نیست :

اگر تجربه ی نصب یک کامپیوتر رومیزی معمولی را در خانه یا محل کار خود داشته باشید یا اگر کامپیوترهای معمولی را مشاهده کرده باشید میبینید که به کابل های بسیاری همچون کابل های برق ، کابل صفحه کلید ، موس و … نیاز است تا بتوان یک کامپیوتر رومیزی معمولی را راه اندازی و از آن  استفاده کرد.

استفاده زیاد از این تعداد کابل های مختلف باعث بی نظمی و به هم ریختگی محیط کاری شما میشود وعلاوه بر آن میتواند به واسطه ی برق عبوری از کابل ها خطرناک باشد و سلامت فرد یا کامپیوتر را به خطر بیندازد البته راه های زیادی برای مدیریت و نظم دادن به کابل ها وجود دارد اما بهترین راهکار استفاده از یک کامپیوتر آل این وان بدون استفاده از کابل ها و سیم های اضافه است

استفاده از آل این ‌وان این مشکل را به سادگی حل کرده است و دیگر شاهد بی‌نظمی ناشی از ازدیاد کابل‌ها در این دستگاه نخواهید بود. در اغلب موارد ، تنها کابل برق ، ماوس و صفحه‌کلید مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی ممکن است برخی کاربران از یک صفحه کلید و ماوس بی‌سیم استفاده کنند. همچنین لوازم جانبی دیگر مانند اسکنر و چاپگر بی‌سیم نیز در بازار وجود دارند. در نتیجه دیگر شاهد بی‌نظمی ناشی از  کابل‌های متعدد نخواهیم بود.

جذابیت و زیبایی

جذابیت و زیبایی کامپیوترهای آل این  وان :

همانطور که از ظاهر کامپیوترهای آل این وان پیداست این دستگاه ها از طراحی بسیار زیبایی برخوردارند و به محیط کاری شما جذابیت خاصی  القا میکنند.

دستگاه‌ های آل ‌این ‌وان بخش مهمی از بازار فروش دسکتاپ‌ های جذاب را به خود اختصاص داده‌اند. در این برهه از زمان که مردم به سختی کسب درآمد کرده و باید مبلغی از این درآمد را نیز ، صرف خریدن یک کامپیوتر ‌کنند ، منطقی است که  از دستگاهی بهره ‌مند شوند که علاوه بر کارایی مناسب ، از شکل و ظاهر خوبی نیز برخوردار باشد که انتخاب آل این وان ها این اتفاق را میتواند برایشان رقم بزند.

کم صدا بودن و تولید گرمای کمتر

کم صدا بودن و تولید گرمای کمتر درکامپیوترهای آل این وان :

در آل این وان ها خبری از وجود کیس های بزرگ نیست و همین امر باعث به حداقل رسیدن و نداشتن صداهای اضافه میشود. بطور مثال در آل این وان ها شما صدای زیاد فن های موجود در کیس را دیگر ندارید.

در رابطه با گرما و حرارت همانطور که میدانید در کامپیوترهای رومیزی معمولی کیس ها دارای فن های بزرگی هستند و علاوه بر آن یک یا دو جای اضافه تر نیز برای نصب فن در محفظه ی کیس هایشان در کنار سوراخ هایی برای گردش هوا از محیط تعبیه شده اند. اما در آل این وان ها خبری از فن های بزرگ نیست و معمولا تنها با یک فن آن هم یک فن کوچک از گرما و حرارت بیش از حد دستگاه میتوان جلوگیری کرد. همه ی اینها یک معنی میدهد آن هم این است که در کامپیوترهای آل این وان تولید گرما و حرارت به واسطه ی جدید بودن تکنولوژی شان بسیار کمتر و بهینه تر از کامپیوتر های معمولی با کیس میباشد.در کامپیوترهای آل این وان چون قطعات داخلی حرارت کمتری را تولید کرده و از نظر هزینه و مصرف برق به صرفه تر بوده و کامپیوتر را خنک نگه میدارد به همین منظور برای محیط زیست نیز بهتر است.

دارا بودن زاویه ی دید بسیار حرفه ای

دارا بودن زاویه ی دید بسیار حرفه ای و قابلیت چرخش نمایشگر :

آل این وان ها دارای زاویه دید بسیار گسترده ای هستند و شما میتوانید هم بصورت افقی و هم بصورت عمودی است بنابراین آل این وان های E22 دارای زاویه دید 178 درجه هستند. و از این نظر به راحتی و با دید کاملا مسلطی میتوان با آنها کار کرد و همچنین نمایشگر  آنها نیز قابلیت چرخش دارند.

علاوه بر آن در طراحی آل این وان های E22 از پایه های ارگونومیک استفاده شده که به کاربران قابلیت تنظیم کردن شیب را ارائه میدهد تا طیف وسیعی از حالت های مشاهده را برای افزایش بهره وری و راحتی زاویه دید فراهم کند.

ویژگی های دیگر

ویژگی های دیگری که سایر دسکتاپ ها فاقد آنها هستند :

هنگامی که تولیدکنندگان شروع به ساخت دسکتاپ ‌های آل‌ این ‌وان میکنند ، معمولا از ویژگی ‌هایی بهره می‌گیرند که بکارگیری آنها در رایانه‌ های شخصی قدیمی امکان پذیر نبوده‌ است. یکی از این ویژگی ‌ها که به سرعت در حال گسترش ‌است ، استفاده از صفحه نمایش لمسی است. صفحه نمایش لمسی به کاربران این امکان را  میدهد تا تعامل خوبی میان خود و  رایانه ، ایجاد کنند که  این تعامل از طریق انگشتان دست یا یک قلم دیجیتالی امکان‌پذیر است. حتی برخی از صفحه نمایش‌ها دارای ویژگی‌های Multi-Touch هستند و به کاربر اجازه می‌دهند تا مانند یک تبلت با تصاویر مربوطه کار کند.
برای کسانی که می‌خواهند یک مرکز رسانه‌ای کامل در اختیار داشته باشند ، برخی از آل‌ این ‌وان‌ ها دارای ویژگی‌های برجسته‌ای مانند استفاده از صفحه نمایش با کیفیت  HD، کنترل از راه دور، و حتی کنترل کننده‌ی حرکت بازی‌های ویدئویی نیز، هستند.

نتیجه گیری :

همانطور که  در ابتدا نیز اشاره کردیم امروزه کامپیوترها سهم عظیمی از زندگی مارا در بردارند و زندگی را برای بسیاری از ما بسیار آسانتر و ساده تر کرده اند و افراد معمولا بیشتر وقت خود را با آنها سپری میکنند. برای کسانی که می‌خواهند یک کامپیوتر قدرتمند و جذاب و در عین حال کم جا داشته باشند ، دستگاه‌های آل‌ این ‌وان جایگزین بسیار مناسبی برای دسکتاپ ‌های قدیمی به حساب می‌آیند. دلایل بسیاری برای خرید چنین دستگاه‌هایی وجود دارد که به طور مفصل در بالا، به آن‌ها اشاره‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید